| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | AMD Ryzen 7 3700X 3.6 GHz or Intel Core i7-10700K 3.8 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1080 or AMD Radeon RX 5700 XT |
| storage | 25GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | AMD Ryzen 7 3700X 3.6 GHz or Intel Core i7-10700K 3.8 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1080 or AMD Radeon RX 5700 XT |
| storage | 25GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | AMD Ryzen 7 5700X 3.4 GHz or Intel Core i7-12700K 3.6 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce RTX 3080 or AMD Radeon RX 6800 |
| storage | 25GB |
| directx | DirectX 12 |
Metal Eden
Samsung Galaxy S26 Ultra Successor Might Skip the 3x Telephoto Rear Camera, Early Leak Suggests
Realme 16T Geekbench Listing Suggests Possible Performance Downgrade Over Realme 15T
Microsoft Rolls Out Xbox Mode on Windows 11 PCs in Select Markets