| outer os | Windows |
|---|---|
| os | Windows 7 or higher |
| processor | Intel Core i5-2400 3.1 GHz or AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 660 2GB or AMD Radeon R9 285 |
| storage | 46GB |
| directx | DirectX 11 |
| outer os | Windows |
|---|---|
| os | Windows 7 or higher |
| processor | Intel Core i5-2400 3.1 GHz or AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 660 2GB or AMD Radeon R9 285 |
| storage | 46GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | AMD FX 8350 4 GHz or AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 970 4GB or AMD Radeon R9 290 |
| storage | 46GB |
Assassin's Creed Odyssey follows last year's Assassin's Creed Origins that brought sprawling Egyptian environments and a revamped combat system akin to the Dark Souls titles. On the surface, Assassin's Creed Odyssey tries to distinguish itself by letting you choose between two playable characters and some tweaks to its moment to moment gameplay as we discovered in our preview of the game. But is there more to Assassin's Creed Odyssey than just some superficial additions? Continue reading our review to find out.
Assassin's Creed Odyssey
Largest Black Holes May Form Through Repeated Collisions, Study Suggests
Elle OTT Release Date: When and Where to Watch it Online?
Love Mocktail 3 Now Available to Stream on Zee 5: All You Need to Know About Cast, Plot, and More
Adivi Sesh and Mrunal Thakur’s Dacoit Now Streaming Online: What You Need to Know