| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Panasonic 1 Ton 3 Star Inverter Split AC (Copper Condensor, CS/CU-AU12AKYF, White) | ₹ 33,990 |
Panasonic 1 Ton 3 Star Inverter Split AC (CS/CU-AU12AKYF) price in India starts from ₹ 33,990. The lowest price of Panasonic 1 Ton 3 Star Inverter Split AC (CS/CU-AU12AKYF) is ₹ 33,990 at Amazon on 2nd April 2026.
| Brand | Panasonic |
| Model | 1 Ton 3 Star Inverter Split AC (CS/CU-AU12AKYF) |
| Price in India | ₹33,990 |
| Model Name | CS/CU-AU12AKYF |
| Type | Inverter Split |
| Capacity | 1.0 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Colours | White |
| Refrigerant | R-32 |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | Yes |
| Indoor W x H x D | 30.8 cm x 85.8 cm x 89 cm |
| Indoor Noise Level | 53 dB |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Auto Air Swing | Yes |
| Air Flow Direction | 4 Way Air Direction |
| Dust Filter | Yes |
| Warranty Summary | Compressor Warranty 10 Year, Comprehensive Warranty 1 year |
Panasonic 1 Ton 3 Star Inverter Split AC (CS/CU-AU12AKYF)
₹33,990
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM