| Brand | Zebronics |
| Model | Fantasy Wireless Bluetooth Speaker |
| Price in India | ₹2,655 |
| Model Name | Fantasy |
| Speaker Type | Home Audio |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Features | Bluetooth |
| Configuration | 2.1 (3 Channel) |
| Memory Card Slot | Yes |
| Power Source | Battery |
| Frequency Response | 30Hz-180Hz |
| Impedance | 6 Ohms |
| Wall Mountable Satellite | No |
| Subwoofer | 1 |
| Built-in Fm Radio | Yes |
| Outdoor Usage | No |
| Colour | Black |
| Cable Length | 1 meter |
| Subwoofer Weight | 1 kg |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Range | 8 meter |
| USB Ports | 1 USB Ports |
| Memory Card Supported | SD Card |
| Driver Type | 1 Subwoofer, 2 Satellites |
| Compatible Devices | Mobile, Computer, Tablet |
| Audio Codec | MP3 |
| Signal to Noise Ratio | 72 dB |
| Amplifier | Bulit In Amplifier |
| Maximum Output RMS Center Satellite | 6 W |
| Maximum Output RMS Subwoofer | 15 W |
| Maximum Output RMS Per Satellite | 6 W |
| Technology Used | Stereo Surround Technology |
| Driver Size | Subwoofer Driver: 127 mm |
| Remote Control Support | Yes |
| Power Input | 110-240V, 50 Hz |
Zebronics Fantasy Wireless Bluetooth Speaker
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM