| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1070 Ti |
| storage | 55GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1070 Ti |
| storage | 55GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 11 or higher |
|---|---|
| processor | AMD Ryzen 5 7600X 4.7 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce RTX 3070 |
| storage | 55GB |
| directx | DirectX 12 |
Clair Obscur: Expedition 33
Star Wars: Galactic Racer Launches October 6, Pre-Orders Now Live
Samsung Hits Record Revenue in Q1 This Year, Expects Memory Shortage to Last Beyond 2027
Netflix Mobile App Gets New ‘Clips’ Feed to Show Users Vertical Videos Amid a Major Design Overhaul