| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Haier 192 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (HRD 1922BMA E, Marine Arum) | ₹ 15,990 |
Haier 192 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (HRD 1922BMA E) price in India starts from ₹ 15,990. The lowest price of Haier 192 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (HRD 1922BMA E) is ₹ 15,990 at Flipkart on 1st April 2026.
| Brand | Haier |
| Model | 192 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (HRD 1922BMA E) |
| Price in India | ₹15,990 |
| Model Name | HRD 1922BMA E |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Mount |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Normal Compressor |
| Capacity | 192 L |
| Colours | Marine Arum |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 2 Star |
| Toughened Glass | No |
| Built-in Stabilizer | Yes |
| Dimensions (mm) | 117.30 x 53.30 x 0.00 |
| Depth | 57 cm |
| Weight | 35 kg |
| Power Consumption | 210 W |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Door Finish | PCM |
| Handle type | External Bar Handle |
| Gasket Type | Anti Bacterial Gasket |
| Door Lock | Yes |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years on Compressor |
Haier 192 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (HRD 1922BMA E)
₹15,990
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM