| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Haier 10.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (ETL105-CAFS8, Black) | ₹ 19,970 |
Haier 10.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (ETL105-CAFS8) price in India starts from ₹ 19,970. The lowest price of Haier 10.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (ETL105-CAFS8) is ₹ 19,970 at Flipkart on 23rd May 2026.
| Brand | Haier |
| Model | 10.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (ETL105-CAFS8) |
| Price in India | ₹19,970 |
| Model Name | ETL105-CAFS8 |
| Type | Top Load |
| Function Type | Fully Automatic |
| Colours | Grey |
| Dimensions (mm) | 94.50 x 55.00 x 0.00 |
| Depth | 59.5 cm |
| Weight | 34.5 kg |
| Washing Method | Pulsator |
| Maximum Spin Speed | 780 RPM |
| Dryer Type | Air Dry |
| Quick Wash | Yes |
| Water Level Selector | Yes |
| Power Requirement | 220V |
| Warranty Summary | 3 Years on product and 12 Years on motor |
Haier 10.5 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (ETL105-CAFS8)
₹19,970
Meta Launches Forum App as a Reddit-Like Platform for Discussions With AI-Powered Assistant for Admins