| os | Windows Vista or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i3-2100T 2.5 GHz or AMD Phenom II X3 B73 2.8 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce 9600 GT or AMD Radeon HD 4850 |
| storage | 14GB |
| os | Windows Vista or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i3-2100T 2.5 GHz or AMD Phenom II X3 B73 2.8 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce 9600 GT or AMD Radeon HD 4850 |
| storage | 14GB |
| os | Windows Vista or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-2400 3.1 GHz or AMD Phenom II X6 1100T 3.3 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 570 or AMD Radeon HD 7700 |
| storage | 14GB |
| os | Mac OS X 10.6 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-540M 2.53 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce GT 330M or AMD Radeon HD 6750M |
| storage | 14GB |
| os | OS X 10.9 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-540M 2.53 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 775M 2GB or AMD Radeon R9 M290X |
| storage | 14GB |
| os | Ubuntu 14.04 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i3-2100T 2.5 GHz or AMD Phenom II X3 B73 2.8 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce 9600 GT or AMD Radeon HD 4850 |
| storage | 14GB |
| os | Ubuntu 14.04 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-2400 3.1 GHz or AMD Phenom II X6 1100T 3.3 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 570 or AMD Radeon HD 7700 |
| storage | 14GB |
Pillars of Eternity
Apple’s Foldable iPhone Will Be Slightly Thicker Than iPhone 17 Pro Max, Leaked Schematics Show
Dell XPS 14, Dell XPS 16 Refreshed With Up to Intel Core Ultra X7 358H CPU, Up to 16-Inch Displays: Price, Features