| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i3-8350K 4 GHz or AMD Ryzen 3 3300X 3.8 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1060 6GB or AMD Radeon RX 480 8GB |
| storage | 30GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i3-8350K 4 GHz or AMD Ryzen 3 3300X 3.8 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1060 6GB or AMD Radeon RX 480 8GB |
| storage | 30GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 11 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-12600K 3.7 GHz or AMD Ryzen 5 5600X 3.7 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce RTX 3060 Ti 8GB or AMD Radeon RX 6700 XT 12GB |
| storage | 30GB |
| directx | DirectX 12 |
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
Apple’s Foldable iPhone Will Be Slightly Thicker Than iPhone 17 Pro Max, Leaked Schematics Show
Dell XPS 14, Dell XPS 16 Refreshed With Up to Intel Core Ultra X7 358H CPU, Up to 16-Inch Displays: Price, Features
OpenAI Developing Custom Chips With MediaTek, Qualcomm for ‘AI Agent’ Smartphones: Ming-Chi Kuo