| outer os | Windows |
|---|---|
| os | Windows 7 or higher |
| processor | Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz or AMD Phenom 9850 2.5 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce 9800 GT 1GB or AMD Radeon HD 4870 |
| storage | 72GB |
| directx | DirectX 10 |
| outer os | Windows |
|---|---|
| os | Windows 7 or higher |
| processor | Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz or AMD Phenom 9850 2.5 GHz |
| memory | 4GB |
| graphics | Nvidia GeForce 9800 GT 1GB or AMD Radeon HD 4870 |
| storage | 72GB |
| directx | DirectX 10 |
| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-3470 3.2 GHz or AMD FX 8350 4 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 660 2GB or AMD Radeon HD 7870 |
| storage | 72GB |
| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Grand Theft Auto V (Xbox One) | ₹ 2,100 |
| Grand Theft Auto V (PS4) | ₹ 2,499 |
| Grand Theft Auto V (PS3) | ₹ 3,599 |
| Grand Theft Auto V (PC) | ₹ 4,999 |
Grand Theft Auto V price in India starts from ₹ 2,499. The lowest price of Grand Theft Auto V is ₹ 2,499 at Amazon on 10th May 2026.
Grand Theft Auto V
₹2,499
NASA’s Curiosity Rover Stalled on Mars for Six Days by Stuck Rock
I Will Find OTT Release Date Revealed: When and Where to Watch Sam Worthington, Britt Lower Starrer Series Online?
Cook with Comali Season 7 is Now Streaming on JioHotstar
Kartavya OTT Release Date Confirmed: When and Where to Watch Saif Ali Khan Starrer Online?