| os | Windows 11 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-8500 3 GHz or AMD Ryzen 5 3500 3.6 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1660 6GB or AMD Radeon RX 5500 XT 8GB |
| storage | 40GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 11 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-8500 3 GHz or AMD Ryzen 5 3500 3.6 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1660 6GB or AMD Radeon RX 5500 XT 8GB |
| storage | 40GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 11 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-8700 3.2 GHz or AMD Ryzen 5 5500 3.6 GHz |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce RTX 2060 Super 8GB or AMD Radeon RX 6600 8GB |
| storage | 40GB |
| directx | DirectX 12 |
Capcom is on a bit of a purple patch. After the success of Resident Evil Requiem in February, the Japanese developer launched Monster Hunter Stories 3: Twisted Reflection in March to critical acclaim. And just over a month later, Pragmata, a new third-person sci-fi action-adventure, released on April 17. It's really hard to ship a game. It's much harder to ship three in less than three months. Capcom has somehow done it without slipping up even once.
Pragmata
Hayagrriva OTT Release: Where to Watch Dhanveerrah’s Sci-Fi Crime Mystery Thriller Online