| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Carrier 2 Ton 3 Star Split AC (Copper Condensor, 24K DURAFRESH 3I CAI24DF3N8F0, White) | ₹ 50,500 |
Carrier 2 Ton 3 Star Split AC (24K DURAFRESH 3I CAI24DF3N8F0) price in India starts from ₹ 50,500. The lowest price of Carrier 2 Ton 3 Star Split AC (24K DURAFRESH 3I CAI24DF3N8F0) is ₹ 50,500 at Flipkart on 1st April 2026.
| Brand | Carrier |
| Model | 2 Ton 3 Star Split AC (24K DURAFRESH 3I CAI24DF3N8F0) |
| Price in India | ₹50,500 |
| Model Name | 24K DURAFRESH 3I CAI24DF3N8F0 |
| Type | Split |
| Capacity | 2 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Colours | White |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | Yes |
| Panel Display | Yes |
| Power Consumption | 1960 W |
| Auto Air Swing | Yes |
| Air Circulation | 680 CFM |
| Auto Restart | Yes |
| Timer | Yes |
| Sleep Mode | Yes |
| Other Convenience Features | Refrigerant Leakage Detector Dry Mode Auto Fan Speed |
| Warranty Summary | 1 year warranty on product and 5 years warranty on compressor |
Carrier 2 Ton 3 Star Split AC (24K DURAFRESH 3I CAI24DF3N8F0)
₹50,500
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM