| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-6400 2.7 GHz or AMD FX 8320 3.5 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 960 2GB or AMD Radeon R9 280 2GB |
| storage | 12GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-6400 2.7 GHz or AMD FX 8320 3.5 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 960 2GB or AMD Radeon R9 280 2GB |
| storage | 12GB |
| directx | DirectX 12 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7-6700K 4 GHz or AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 970 2GB or AMD Radeon R9 Fury 4GB |
| storage | 12GB |
| directx | DirectX 12 |
Shape of Dreams
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM